Datacolor

Datacolor Spyder Checkr Photo

215046
Ei arvosteluita | Arvostele tämä tuote / 5

Varastossa / Myymälässä

Hinta: 79,00 7900
Määrä: kpl
Spyder Checkr Photo tarjoaa Datacolorin kattavimman väritargetti kokoelman. Se on kompaktin kokoinen mutta kestävä – täydellinen valinta kameralaukkuun tai taskuun, olitpa liikkeellä tai kuvauspaikalla. Tehosta jälkituotantotyöskentelyä Adobe Lightroom Classic®:ssa, Adobe Camera RAW®:ssa tai Hasselblad Phocus®:ssa.

Toiminta

Käytä kamerasi RAW-formaattia ja ota viitekuva väritargetista kuvausvalon ja -asetelman mukaisessa ympäristössä. Tuo sitten kuva Adobe Lightroom Classic®:iin, Adobe Camera RAW®:iin tai Hasselblad Phocus®:iin kuvan muokkaamista varten. Tämän jälkeen käytä Spyder Checkr -ohjelmistoa luodaksesi HSL-esiasetuksen muokatusta kuvasta, jota voit käyttää kuvauspaikalla ja eri kamerajärjestelmissä.

Laajennettu sävymaailma

Spyder Checkr Photo tarjoaa 62 väritargettia neljässä vaihdettavassa kortissa, jotka sisältävät 24 vakioväriä, 6 ihonsävyä, 24-vaiheisen harmaan sävyasteikon ja 2 suurta harmaata kohdetta, jotka helpottavat valkotasapainon säätöä.

Useiden kamerajärjestelmien kohdistaminen

Useiden kamerajärjestelmien helppo kohdistaminen – mukaan lukien DSLR, älypuhelimet, dronet ja action-kamerat – tekevät Spyder Checkr Photosta välttämättömän välineen tapahtumakuvaukseen, kuten häihin ja juhliin.

Virheettömät ihonsävyt, värien täydellisyys

Tarkka väritoisto on tärkeää muotokuvassa, studiokuvauksessa, muotikuvauksessa ja tuotekuvauksessa, ja juuri tässä Spyder Checkr Photo:n kattavat väritargetit ovat korvaamattomia. Saat täsmälleen oikeat värit tuote- ja brändiväreille sekä vangitset hienovaraiset värisävyt, jotka tekevät ihonsävyistä eloisia ja luonnollisen näköisiä.

Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.