Fondirullan ripustat helpoiten kahden tukevan valojalustan väliin tulevalla teleskooppiputkella. Taustakartonki on hyvä kiinnittää puristimella rullan toisesta päästä, ettei se pääse vapaasti valumaan.
Fondirullat voi kiinnittää myös seinään tai kattoon. Kiinnityskoukkuja löytyy yhdelle ja kolmelle rullalle. Fondirullan päihin tarvitaan expan pitimet, joissa oleva ketju helpottaa rullan avausta ja takaisin rullalle vetoa. Taustakartongin avattu pää saadaan pysymään paikoillaan painotangon avulla tai se voidaan teipata lattiaan kiinni.
Ripustuskoukkuja löytyy myös valojalustan päihin kiinnitettäväksi ja super clampilla kiinnitettäväksi. Taustakartonkirulla
Fondirullat pitää säilyttää pystyasennossa. Siihen löytyy kätevä seinäpidin.
Varastostamme Lönnrotinkadulta löytyy 55 eri väristä fondirullaa ja lähettimme toimittaa ne pääkaupunkiseudulle jopa saman päivän aikana. Muualle Suomeen toimitukset hoituvat 1-2 päivässä. Olet toki tervetullut noutamaan ne myös myymälästämme!